Klimatizačné jednotky LG už desiati rok na prvom miesteLG Electronics si desať rokov v poradí drží svoju pozíciu vedúceho výrobcu malých klimatizačných jednotiek. Minulý rok bol tiež tretím po sebe idúcim rokom, keď spoločnosť LG dodala viac ako 10 miliónov klimatizácií po celom svete.

Podľa článku zverejneného v časopise JARN (japan air conditionimg, Heating&Refrigeration News), čo je známe odborné periodikum, obsadila spoločnosť LG Electronics v rokoch 2000 – 2015, t.j. 15 po sebe nasledujúcich rokov prvé miesto v predaji klimatizačných jednotiek na svete.

Podľa japonskej spoločnosti pre prieskum trhu Fuji-Keizai Co., Ltd., bolo v roku 2006 predaných 62,97 miliónov klimatizačných jednotiek po celom svete, pričom na LG z toho pripadá 19,5 percent, čo je 12,28 miliónov jednotiek.

V LG je design rovnako dôležitý ako technológia. Dokazujú to najnovšie modely klimatizačních jednotek rady ART COOL.

Spoločnosť LG Electronics predstavila v rámci svojho nového radu ARTCOOL prvé klimatizačné zariadenie na svete s rámom na obraz. Spotrebitelia môžu pod tento špeciálny priehľadný rám vložiť svoju vlastnú rodinnú fotografiu, kresbu od svojho dieťaťa alebo akýkoľvek typ vytlačeného obrazu. Vďaka ľahkému otváraniu panelu môžu obraz aj kedykoľvek vymeniť.

Návrhárske centrá v Miláne a Soule rovnako vytvorili sofistikované odtiene ARTCOOL v štýle starožitností, vrátane „orientálneho zlata“, „klasickej hnedej“, „etnickej modrej“ a „etnickej červenej“. Tieto nové farby, ktoré využívajú tradičné prvky kultúry z oboch dizajnerských centier na opačných stranách sveta, reprezentujú zmes východu a západu. Na európsky trh by sa mali dostať v roku 2008.

Spoločnosť LG má šesť stredísk výskumu a vývoja klimatizačných systémov po celom svete – v Kórei, Severnej Amerike, Číne, Ázii, Európe a Rusku - a bude naďalej zvyšovať svoje úsilie v oblasti výskumu a vývoja. V roku 2010 LG na zahraničné trhy príde s úplne novou obchodnou ponukou od vývoja a výroby produktu až po predaj a služby.

Spoločnosť LG neustále pracuje na vývoji nových modelov klimatizačných jednotiek pre rok 2011 je to novinka ARTCOOL LIBERO so zameraním na prvky zohľadňujúce zdravotné hľadisko a prirodzené trendy dizajnu, ktoré zdôrazňujú energiu prírodných materiálov.Prve miesto vo svete predavaných klimatizačnych jednotiek patri klimatizácii ARTCOOL LIBERO s hlučnosťou len 19dB.

Tieto nové modely sa môžu pochváliť celým radom prvkov zohľadňujúcich zdravotné hľadisko, ktoré sú súčasťou toho, čo spoločnosť LG nazýva „Celkové zdravotné riešenie“.


Modely klimatizačních jednotek spoločnosti LG sú vybavené systémom čistiacej starostlivosti a majú celý rad filtrov – od platinových prostriedkov na odstránenie zápachu až po katechin, HEPA filter (vysoko účinný filter na zachytenie malých častíc vzduchu) a foto katalyzátory – aby vzduch bol neustále čistý.

Klimatizácie LG majú tiež funkciu robota na odstránenie prachu a funkciu automatickej sterilizácie a vysušovania, aby vnútro jednotky zostala bez nečistôt a prachu.

Funkcia robota na odstraňovanie prachu, ktorou sú vybavené klimatizácie LG, čistí denne prach zachytený vo filtroch a tiež udržuje zariadenie v čistote. Funkcia automatickej sterilizácie a vysušenia sterilizuje vnútro tepelného výmenníka a povrchu vane, pričom potlačuje 99,9 percent plesni a baktérií.

KLIMATIZÁCIE LG - multisplit MONTAŽ KLIMATIZACIÍ LG

KLIMATIZACIE LG